Początki naszej działalności to rok 2002, kiedy rozpoczęliśmy obsługę grup zorganizowanych na terenie Trójmiasta. Naszą specjalnością była obsługa młodzieży szkolnej, dla której stworzyliśmy specjalne programy zwiedzania i gry miejskie, oraz wycieczki na terenie Pola Bitwy Westerplatte.

Od 2005 roku istotną częścią naszej działalności była obsługa przewodnicka na Wystawie „Drogi do Wolności“, która mieściła się w Sali BHP.

Od 2006 roku firma przyjęła obecną nazwę Firma Usługowo – Handlowa „DUX“.

W latach 2007 – 2013, nasi przewodnicy obsługiwali turystów na statku „Czarna Perła“ i okazjonalnie na statkach „Galeon Lew“, „Viking III“ i „Regina“.

W 2009 i 2010 roku uczestniczyliśmy w projekcie Subiektywna Linia Autobusowa prowadząc obsługę przewodnicką i koordynując całość przedsięwzięcia, które zdobyło wiele nagród.

Również od 2009 roku prowadzimy działalność przewodnicką na dawnym terenie Stoczni Gdańskiej.

Dzisiejszy profil naszej działalności to przede wszystkim wycieczki specjalistyczne. Obsługa grup i turystów indywidualnych na terenie stoczni z bardzo zróżnicowanym programem, oraz organizacja i realizacja programów pobytowych dla grup.

Posiadamy specjalne programy zwiedzania dla turystów niepełnosprawnych zarówno z niepełnosprawnością ruchową, jak i intelektualną.

Współpracujemy z wieloma urzędami i instytucjami z całego kraju oraz posiadamy wśród naszych klientów setki szkół i zakładów pracy.

Naszymi atutami są:

- profesjonalizm
- umiejętność dostosowania do potrzeb klienta
- szeroka i zróżnicowana oferta,
- a przede wszystkim pasja z jaką wykonujemy naszą pracę.

Obsługujemy grupy zorganizowane i turystów indywidualnych w następujących językach:

  • polskim,
  • angielskim,
  • niemieckim,
  • rosyjskim,
  • oraz na zamówienie również w innych.

Podczas wieloletniej pracy posiedliśmy niezbędne doświadczenie, które pomaga nam coraz lepiej spełniać oczekiwania klienta i wzbogacać naszą ofertę.

Na terenie stoczni mieścimy się w przedwojennej hali produkcyjnej, gdzie w latach II WŚ budowano elementy kadłubów niemieckich okrętów podwodnych. Obecnie znajduje się tam ekspozycja historyczna o tematyce stoczniowo – morskiej w oryginalnych wnętrzach i klimacie z poprzedniej epoki.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do współpracy,

Jarosław Żurawiński – właściciel F.U.H. „DUX“

Gdańsk Śródmieście
Jelcz 043 słynny ogórek SLA woził turystów po dawnej stoczni